Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Co dalej z aptekami

07 czerwca 2017 | Dobra Firma | Monika Błońska Michał Najder
Zezwolenia wydane przed wejściem w życie nowelizacji zachowują moc.
autor zdjęcia: Małgorzata Pstrągowska
źródło: Parkiet/Fotorzepa
Zezwolenia wydane przed wejściem w życie nowelizacji zachowują moc.

Nowelizacja prawa farmaceutycznego wejdzie w życie 25 czerwca. Ważne jest więc przygotowanie planu sukcesji, aby ustrzec się przed utratą zezwolenia na prowadzenie apteki. Nowego można nie otrzymać.

Od wejścia w życie nowelizacji obostrzeniu ulegną ograniczenia w wydawaniu zezwoleń na prowadzenie apteki ogólnodostępnej. Zezwolenie nie zostanie wydane, jeżeli na jedną aptekę w gminie będzie przypadać średnio więcej niż 3 tys. mieszkańców, a odległość inwestycji od najbliższej apteki będzie mniejsza niż 500 metrów. Ograniczony zostanie krąg potencjalnych form prowadzenia działalności aptecznej. Dotychczas była swoboda, apteka mogła być prowadzona w formie jednoosobowej działalności gospodarczej, jak również spółek prawa handlowego. Nie istniał wymóg, by prowadzona była przez farmaceutę, który musiał być kierownikiem apteki. Po wejściu w życie przepisów, możliwymi formami prowadzenia apteki będzie jednoosobowa działalność, spółka jawna lub partnerska, przy czym wymagane będzie posiadanie statusu czynnego farmaceuty, zarówno przez indywidualnego przedsiębiorcę,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10769

Wydanie: 10769

Spis treści
Zamów abonament